pirmdiena, 2011. gada 28. marts

Noslēptie izgudrojumi


1. Kurš nogalināja elektromobīli? 90. gadu vidū General Motors laida ražošanā savu elektromobīli EV1, tas bija pirmais elektromobīlis, kuru palaida masveida ražošanā. Diemžēl 1999. gadā GM pārtrauca EV1 ražošanu, sakot, ka pircēji nav apmierināti ar ierobežoto braukšanas ātrumu un bateriju darbības ilgumu. Daudzi skeptiķi gan uzskata, ka uz GM tika izdarīts spiediens no degvielu ražotājiem, kuru tirgu smagi varēja un var iedragāt efektīva elektromobīļa parādīšanās.


2. Nikola Tesla – neapšaubāmi viens no ģeniālākajiem cilvēkiem pasaules vēsturē. 1899. gadā viņš izteica ideju, ka varētu iegūt „brīvo enerģiju”. Atcerēsimies, ka tas bija arī laiks, kad strauji sāka izmantot fosilo kurināmo un naftu. Tesla teoretizēja, ka šo enerģiju varētu iegūt no jonizētās atmosfēras augšējiem slāņiem un tādējādi elektrību varētu iegūt jebkurš un jebkurā vietā, turklāt par brīvu. Džons Pīrponts Morgans, kurš bija tā laika baņķieris, finansists un viens no General Electric dibinātajiem, šo ideju negribēja pieņemt un principā izdarīja visu, lai Teslas ideja nekļūtu par realitāti – sākot no investoru aizmānīšanas un beidzot ar Teslas pierakstu
iznīcināšanu.3. 2001. gadā Riks Simpsons no Jaunskotijas (Kanāda) atklāja, ka vēzis uz viņa ādas pazuda pāris dienu laikā pēc tam, kad viņš to apstrādāja ar eļļu, kas taisīta no marihuānas. Kopš tā laika Simpsons un simtiem citu pacientu ir tikuši izārstēti ar milzu panākumiem. Zinātnieki Spānijā apstiprināja, ka THC (viela, kas atrodas marihuānā) nogalina smadzeņu audzēja šūnas un palīdz pret krūšu, aizkuņģa dziedzera un aknu audzējiem. ASV Zāļu un Pārtikas aģentūra savukārt iekļāva marihuānu narkotisko vielu pirmajā sarakstā, kas nozīmē, ka tā nav izmantojama medicīniskos nolūkos, kamēr otrajā sarakstā ir tādas vielas kā kokaīns un metamfetamīns, kurus drīkst izmantot medicīnā.
4. Ar ūdeni darbināms auto. Izklausās fantastiski. Stens Maijers uzkonstruēja šo bagiju, kurš izmantojot 4 litrus ūdens spēja nobraukt gandrīz 100km. Ideja balstījās uz ūdens sadalīšanu par ūdeņradi un skābekli. Maijers gribēja patentēt savu ideju, taču 57 gadu vecumā mira no smadzeņu aneirismas. Draugi un kolēģi apgalvoja, ka Maijersu noindēja speciāli un baidoties, ka viņus sagaida tāds pats liktenis, nogāja pagrīdē. Cerams, ka viņi kādu dienu atgriezīsies ar visu Maijersa ideju.


5. Kā būtu, ja mūsu rīcībā atrastos ierīce, ar kuru var redzēt pagātni un iespējams pat nākotni? Pelegrīno Marija Erneti (itāļu priesteris) 60. gados apgalvoja, ka ir izgudrojis ierīci, ar kuru varot redzēt pagātnes notikumus, šo ierīci viņš nosauca par Chronoviser. Teorija balstījās uz tā, ka katrs notikums un pat priekšmets rada vibrācijas noteiktā frekvencē un noskaņojot ierīci uz vajadzīgo frekvenci var redzēt dažādas pagātnes ainas. Erneti komandā bija arī slavenais zinātnieks Enriko Fermi, kurš piedalījās atombumbas konstruēšanā. Sazvērnieki apgalvo, ka ierīce šobrīd atrodas Vatikāna rokās.

6. Amerikāņu izgudrotājs Rojals Raifs 1934. gadā izārstēja 14 uz nāves gultas guļošus vēža pacientus, kā arī desmitiem ar vēzi slimojošus dzīvniekus. Viņš bija uzkonstruējis ierīci, kas izstaroja tā saucamo Raifa Staru (Rife Ray). Par Raifa ierīci drīz vien uzzināja Moris Fišbeins, kurš bija Amerikas Ārstu Asociācijas (AMA) direktors un šī ierīce drīz vien tika likvidēta. 1953. gadā ASV Senāta speciālā izmeklēšana atklāja, ka Fišbeins un AMA sadarbojoties ar ASV Pārtikas un Zāļu aģentūru, apzināti apspieda dažādu pretvēža līdzekļu ienākšanu tirgū, nosakot, ka vienīgie efektīvie līdzekļi pret vēzi būs „rādijs, ķīmijterapija un ķirurģiska iejaukšanās.”
7. Miljardiem dolāru tiek tērēts pētījumiem, lai varētu iegūt enerģiju no tā saucamās „karstās kodolsintēzes” – princips šai metodei ir tāds pats kā saules centrā notiekošajām reakcijām, kad izdalās milzīgs enerģijas daudzums. Kamēr valdība tērē miljardus, tikmēr „garāžas” zinātnieki koncentrējas uz mazāk bīstamu un drošāku enerģijas ieguves veidu – „auksto kodolsintēzi.” 1989. Gadā Martins Fleišmans un Stenlijs Pons apgalvoja, ka viņiem ir izdevies veikt „auksto kodolsintēzi” savā laboratorijā. Pāris gadu laikā šīs laboratorijas finansiālais stāvoklis tika nolaists līdz tādam līmenim, ka nekādus pētījumus veikt nevarēja.
8. Otrā Pasaules Kara nacistu zinātnieki pielietoja daudz pūļu, lai padarītu savas militārās bāzes apslēptas. Viens no izgudrojumiem bija Magnetofunk, kurš izmainīja lidmašīnu kompasu rādījumus. Tādējādi piloti domāja, ka lidoja taisni, taču patiesībā riņķoja apkārt nacistu militārajām bāzēm. Lai paši nacisti debesīs neapmaldītos tika izgudrots Hemmelkompass, kurš virzienu noteica pēc saules stāvokļa debesīs. Šīs abas ierīces bija vieni no lielākajiem Hitlera noslēpumiem. Tik lieli noslēpumi, ka pēc Otrā Pasaules Kara beigām neviens Magnetofunk vai Himmelkompass netika atrasts.
9. Philips, General Electric un Osram 30. gados slepus apvienojās, lai pārņemtu spuldzīšu industriju savās rokās. Ziņas par šo slepeno sazvērestību tika publicētas Time žurnālā. Šīs kompānijas darīja visu iespējamo, lai efektīvākas un ilgdzīvojošākās citu firmu spuldzītes ilgi nenoturētos tirgū. Ar laiku ažiotāža par to visu norima un ierastā spuldzīte dominēja Ziemeļamerikas un Eiropas tirgū. Vien 90. gados parādījās luminiscentās spuldzes kā alternatīva.

Nav komentāru: